دانلود فایل*پیشینه ومبانی نظری تحقیق خلاقیت*

پیشینه ومبانی نظری تحقیق خلاقیت ,مبانی نظری تحقیق خلاقیت ,پیشینه نظری تحقیق خلاقیت ,پیشینه ومبانی نظری تحقیق, خلاقیتپیشینه ومبانی نظری تحقیق خلاقیت|31010332|bc|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پیشینه ومبانی نظری تحقیق خلاقیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فایل دارای 19 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل ::

خلاقیت

یکی از ویژگی‌ها و صفات شناختی که در مباحث مختلف مورد توجه محققین و پژوهشگران قرار گرفته است ویژگی خلاقیت است با توجه به مشکلات مختلفی که دنیای امروز با آن دست به گریبان است توجه به تفکر انتقادی و عامل پیش‌بینی کنندهآن یعنی خلاقیت از اهمیت ویژه‌هاي برخوردار است.
2-5-1- تعریف خلاقیت
در بین روانشناسان توافقی که حاکی از نظر مشترک پیرامون تعریف خلاقیت باشد وجود ندارد. در واقع گستردگی تعریف، نشأت گرفته از دیدگاههای گوناگون روان شناختی از این پدیده است. خلاقیت فرآیندی از خلاق بودن است، مجموعه ای از اعمال که ایده‌ها افکار و اشیاء فیزیکی جدیدی را به وجود مي‌آورد (کلایتون،2002). آلدر(2002) "در کتاب چگونه هوش خلاق را تعریف کنیم؟"، خلاقیت را این گونه تعریف کرده است:
· چیزی است که هنر پیشگان دارند.
· یک نگرش غیر معمول یا بدیع به مسایل است.
· تداعی با عناصر شناختی منفک با ایده هاست.
· فرآیندی که به محصول با ارزش مي‌انجامد.
· یک استعداد یا صفت خاص حاصل شده‌ی مغزی به عنوان یک نظام پیچیده است.
· فرآیندی که چیزی را جدید و با ارزش مي‌کند.
· ویژگی‌ها و خصوصیات بی همتایی از آنچه که فرد به آن معنا مي‌دهد.

رانکو (2007) نیز خلاقیت را شامل آفرینش چیزی جدید و مفید مي‌داند. یکی از نظریه پردازانی که تحقیقات گسترده ای در رابطه با خلاقیت انجام داده است. تورنس (1998،به نقل از سیف، 1387)، سه تعریف برای خلاقیت در سه زمینه پژوهشی، هنری و وابسته به بقاء مطرح کرده است. به نظر وی تعریف پژوهشی خلاقیت عبارت است از فرآیند حس کردن مشکلات و مسایل، شکاف در اطلاعات، عناصر گم شده چیزهای ناجور، حدس زدن و فرضیه سازی درباره این نواقص و ارزیابی و آزمودن این حدس‌ها و فرضیه ها، تجدید نظر کردن و دوباره آزمودن آنها و بالاخره انتقال نتایج. تورنس در تعریف هنری خلاقیت به مصادیقی اشاره مي‌کند که برخی ازمصادیق عبارتند از: خلاقیت مانند خواستن دانستن است، خلاقیت مانند دوباره نگاه کردن است، آفرینندگی مانند خط زدن خطاهاست، آفرینندگی مانند خواندن به سبک خود است. تورنس در تعریف خلاقیت"وابسته به بقاء" خلاقیت را عبارت از قدرت کنار آمدن با موقعیت‌هاي دشوار و خطرناک مي‌داند، وقتی که شخص هیچ راه حل از پیش آموخته شده‌ای ندارد. گانیه (1985، به نقل از سیف، 1387) خلاقیت یا آفرینندگی را نوعی حل مسأله مي‌داند که تازگی نتایج تفکر آفریننده از ویژگی‌های آن است. در نظریه گیلفورد آفرینندگی بر حسب تفکر واگرا تعریف شده است (سیف،1387).


مطالب دیگر:
📗بتن و انواع بتن📗بخش بستری بیمارستان📗بخش پنجم توحید و شرک📗بخش مسكن در يك نگاه📗بر هم کنش یا برخورد پرتو رنتگن با ماده📗برخورداري از خدمات بهداشتي و درماني📗بررسی اپیدمی ها📗بررسی ارتباط بین انتظارات شغلی، کنترل شغلی و حمایت اجتماعی با فرسودگی شغلی معلمان تربیت بدنی شهر مشهد📗بررسی انواع جوشکاری📗بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان📗بررسی بهره وری شرکت های تعاونی روستائی در شهرستان بستان آباد📗بررسی پیش نویس لایحه قانون جامع مدیریت شهـری📗بررسی تغییرات میزان مرگ و میر در شرایط مختلف📗بررسی تهدیدات و ارائه پروتکل امنیت شبکه های بی سیم 1📗بررسی خصوصیات دستگاه XRF📗بررسی رفتار پریودیک ٫ شکل پذیری و سختی پانل های برشی فولادی سخت شده📗بررسی سازمانهای مردم نهاد در ایران📗بررسی سیستم عامل های موبایل📗بررسی سیستم فناوری اطلاعات ایالات متحده امریکا📗بررسی شبکه های سلولی موبایل📗بررسی عرفان های کاذب نوپدید📗بررسی عملکرد رزینهای تبادل یونی در حذف فلزات سنگین از صنایع آبکاری📗بررسی عملکرد نیروگاه بادی📗بررسی عوامل موثر بر نوآوری تکنولوژیک در موسسات کوچک و متوسط 100 اسلاید📗تحلیل محیطی صنعت پتروشیمی ایران با رویکرد استراتژیک بررسی فرصتها و تهدیدها